RİSK DEĞERLENDİRME RAPORLARINI YAYINLIYORUZ

logoaladag_3

Risk Değerlendirme Raporlarını Yayınlıyoruz.

Adana’nın Aladağ ilçesinde bir öğrenci yurdunda çıkan yangın sonrası hayatını kaybeden çocuklarımıza ve görevli personele Allah’tan rahmet, velilerimize ve milletimize başsağlığı diliyoruz.

Bu elim kaza sonrasında basına yansıyan bilirkişi raporuna göre güvenlik tedbirlerinin yetersiz olduğu anlaşılmaktadır.

Benzeri kazaların tekrar yaşanmaması, öğrencilerimizin güvenli ve sağlıklı ortamlarda eğitimlerini devam ettirmeleri öncelikle biz okul/kurum yöneticilerinin sorumluluğundadır.

Bu sorumluluk bilinciyle bütün meslektaşlarımızı risk değerlendirme raporlarını okul/kurum web sayfalarından yayınlamaya davet ediyoruz.

Risk Değerlendirmesi Nedir?

Okulda sağlık ve güvenlik yönetiminin en temel unsuru risk değerlendirmesidir. Risk değerlendirmesinin amacı okuldaki tehlikelerin belirlenmesi, risklerin değerlendirilmesi ve gerekli koruyucu ve önleyici tedbirlerin alınmasıdır. Tehlike, zarar verme potansiyeli bulunan durumlardır. Risk, zarar görme olasılığıdır. Risk değerlendirmesi örnekleri ve risk analizi için tehlike kontrol listeleri listelerinin kullanacağı Formlar rehber içerisinde sunulmuştur. Sağlıkla ilgili riskler değerlendirilmeli ve bunlarla ilgili koruyucu ve önleyici tedbirler de alınmalıdır.

İSG Rehberi Kitapçını indirmek için tıklayınız.

01.12.2016

Öncü Okul Yöneticileri Derneği

 

 

 

 

Not: Kamuoyu çağrısını indirmek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir