Özel Eğitim Kurumu Açma Eğitimi – UZAKTAN EĞİTİM

Özel Eğitim Kurumu Açma Eğitimi

UZAKTAN EĞİTİM

IMUSEM713-01

Eğitim Tarihi 30 Nisan – 11 Mayıs 2018
Eğitimin Süresi 20 Saat

Hafta İçi (Her akşam 45 dk + 45 dk iki oturum)

19.00 – 19.45

20.00 – 20.45

Ücret 990,00 TL (+%8 KDV)

Öncü Okul Yöneticileri Derneği üyelerine ücretsizdir.

İndirim oranları için tıklayınız.

Kontenjan Sınırlama yok.
Eğiticiler Yrd. Doç. Dr. İbrahim Hakan KARATAŞ (İMÜ Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Yönetimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi)

Yrd. Doç. Dr. Murat BÜLBÜL (İMÜ Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Yönetimi Bölümü Eğitim Yönetimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi)

Yrd. Doç. Dr.Bilal ÇANKIR (İMÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi)

İbrahim DURAN (Eğitimci – Okul Müdürü)

Abdullah ÖZKAN (Eğitimci – Okul Müdürü)

Numan AYVERDİ (Maarif Müfettişi)

Murat EKMEKÇİ (Eğitimci – Okul Müdürü)

Dr. Feyza YILMAZ (Eğitimde Ölçme Değerlendirme Uzmanı)

Koordinatör Yrd. Doç. Dr. İbrahim Hakan KARATAŞ (İMÜ Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Yönetimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi)
Eğitim Mekanı Uzaktan Eğitim

Amaç
Özel Eğitim Kurumu açmak isteyenlere yol göstererek; zaman, emek ve para israfını önlemek.

Hedef Kitle
Özel Eğitim Kurumu açmak isteyen idareciler ve müteşebbisler.

Kurs İçeriği

 • Felsefe, Program, Pazar, Talep,
 • Yer, Bölge, Lokasyon,
 • İnsan Kaynakları,
 • Bütçe ve Finans,
 • Yasal Düzenlemeler,
 • Tanıtım ve Pazarlama,
 • Eğitim Ortamı,
 • Eğitim Malzemeleri,
 • Müfredat ve Denetim,
 • Tedarikçiler,
 • Mimarlık ve İnşaat Hizmetleri,
 • Temel Ortaokul ve Temel Liselerin Koleje Dönüşüm Süreçleri ve Teşvikleri,
 • Yatırım Teşvikleri (Düşük Faizli Kredi, KDV, SSK v.b. Teşvikleri),
 • Okulun İşletilmesi ve Süreçlerin Yönetimi,
 • Danışmanlık Hizmetleri.

Yöntem

Hafta içi 19.00-19.45 ve 20.00-20.45 saatleri arasında canlı (senkron) olarak yapılacaktır. Programa, canlı eğitimin yapıldığı zamanlarda katılamayan kursiyerler, daha sonra ilgili dersin kayıtlarını sistemden izleyebileceklerdir.

Program senkron uzaktan eğitim yoluyla uygulanacaktır. Katılımcılar eğitim sırasında yazılı ya da sesli olarak derse katılabilecektir. Soru-cevap yöntemiyle eğitimciyle iletişime geçebilecektir. Eğitim sırasında örnek olay uygulamaları, doküman inceleme ve uygulama çalışmaları yapılacaktır.

Sistem Gereksinimleri
Programa, internet bağlantısı olan masaüstü bilgisayarınızdan, dizüstü bilgisayarınızdan, tabletinizden ya da mobil telefonunuzdan bağlanabilirsiniz. Yankı olmaması ve yüksek ses kalitesi için kulaklıkla dinlemeniz önerilmektedir.

Başvuru Koşulları

TC Kimlik belgesi fotokopisi,

Sertifika program ücretinin yatırıldığına dair dekont,

Sertifika kargo gönderimi için güncel adres bilgisi.

Ölçme Değerlendirme Yöntemi
Program sonunda internet üzerinden tek oturumluk uzaktan yazılı sınav uygulanacaktır. Sınav tarihi, zamanı ve sonuçların duyurulması ile ilgili detaylar kesin kayıt gerçekleştikten sonra bildirilecektir.

Sertifikalandırma
Sınav başarı puanı 70’dir.
Eğitimi tamamlayanlara “Katılım Belgesi” verilecektir. Sertifikalar elden imza karşılığı ya da kargo ile teslim edilecektir.

Programın Sunulacağı Sanal Sınıf Web Adresi

http://www.medeniyet.buluttakademi.com

Kullanıcı adınız ve şifreniz, kaydınız tamamlandıktan sonra size gönderilecektir.

Yrd. Doç. Dr. İbrahim Hakan KARATAŞ

Eğitim: 1974’te Erzurum’da doğdu. 1985’te Sakarya Akyazı Mehmet Akif Ersoy İlkokulundan ve 1992’de Adapazarı İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde 1998’te lisans, 2001’de yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2008’de Marmara Üniversitesi Eğitim Yönetimi Teftişi Planlaması ve Ekonomisi ABD’da doktora eğitimini tamamlayarak Dr unvanını aldı.

Mesleki Deneyim: 1998-2002 yılları arasında Özel Üsküdar İlköğretim Okulunda ve Özel İrfan Kolejinde öğretmenlik Türkçe ve Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği yaptı. 1999’da Kars Kafkas Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak bulundu. 2002-2010 yılları arasında MEB’e bağlı çeşitli okullarda Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği yaptı. 2012-2013 yılları arasında ABD’de University of Northern Iowa’da doktora sonrası araştırma çalışmalarını tamamladı. Halen İstanbul Medeniyet Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinde Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı ve Sürekli Eğitim Merkezi müdür yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Eserler ve Çalışmalar: 1995-1998 yılları arasında kurucusu olduğu edebiyat, kültür, sanat konulu Yeni Yazı dergisinin yazı işleri müdürlüğünü yürüttü. Çeşitli dergi, gazete ve web sayfalarında kitap tanıtımları, eğitim, dil ve edebiyat konulu yazıları ile hakemli dergilerde makaleleri yayımlandı. İlköğretim okulları için Türkçe Ders kitabı, liseler için Dil ve Anlatım Öğretmen Kılavuz Kitabı ve yardımcı ders kitabı yazarlığı yaptı. İkisi çeviri olmak üzere yayımlanmış dört kitabı bulunmaktadır. 2010-2012 yılları arasında İGEDER yönetim kurulu başkanlığı yaptı. Uluslararası Öncü Eğitimciler Derneği danışmanlığı ve aynı dernek tarafından yayımlanan Öğretmenler Odası dergisinin genel yayın yönetmeliğini sürdürmektedir. Okul yöneticiliği, eğitim yöneticiliği, eğitim sosyolojisi ve eğitim politikaları alanlarında akademik çalışmalar yapmaktadır.

Yrd. Doç. Dr. Murat BÜLBÜL

1977 yılında Yalova’da doğdu. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Matematik (İngilizce) Öğretmenliği Bölümü’nde 2000 yılında tamamladı. 2006 yılında Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Eğitim Yönetimi, Teftişi Planlaması ve Ekonomisi alanında yüksek lisans eğitimini, 2011 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında doktora eğitimini yaptı.

Ulusal ve uluslararası dergilerde makaleleri bulunmaktadır. Halen İstanbul Medeniyet Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Yönetimi Anabilim Dalı’nda Doktor Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Eğitim Kurumları İşletmeciliği Lisansüstü programının da Anabilim Dalı başkanlığı görevini yürütmektedir.

Yrd. Doç. Dr. Bilal ÇANKIR

1985 yılında Şişli’de doğan Bilal Çankır, lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Ticaret ve Turizm Eğitim Fakültesi’nde 2007 senesinde tamamlamıştır. Aynı yıl Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Yüksek lisans eğitimini tamamlamış olduğu 2010 senesinde bitirmiştir. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İşletme alanında doktora eğitimini 2016 senesinde tamamladı. Kırklareli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi olarak 2010-2017 yılları arasında görev yaptı. Halen İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde İşletme Yönetim ve Organizasyon kürsüsünde Yardımcı Doçent olarak çalışmaktadır.

2014-2015 yıllarında The University of Texas at Dallas’ta misafir araştırmacı olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunmuştur. Çankır’ın İş ve Örgüt Psikolojisi, Yükseköğretim Yönetimi, İtibar Yönetimi gibi alanlarda uluslararası dergilerde birçok makalesi bulunmaktadır. Evli ve Mehmet Erdem’in babasıdır.

İbrahim DURAN

1997 Abant İzzel Baysal Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği mezunudur. 1997-1999 yılları arasında özel kurumlard, 1999-2009 yılları arasında ise devlet okullarında öğretmenlik yapmıştır. 2009 yılında istifa ederek özel okul yöneticiliğine devam etmiştir. Ensar Koleji’nde 3 yıl müdürlükten sonra, Petek Koleji kurucu müdürlüğünü üstlendi. İstanbul Akademi Koleji’nin de kurucu temsilcidir.

Abdullah ÖZKAN

1979 yılı Ocak ayında Konya ili Yunak ilçesi Ayrıtepe köyünde  doğan Abdullah Özkan ilkokulu köyünde , ortaokul ve liseyi ise Akşehir İmam Hatip Lisesinde bitirdi.

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Fizik öğretmenliği bölümünden 2001 yılında mezun oldu ve öğretmenlik hayatına İstanbul / Kadıköy’de başladı.

Meslek hayatı boyunca özel öğretim kurumlarında öğretmenlik , zümre başkanlığı , dershane müdürlüğü , özel okul müdür yardımcılığı ve özel okul müdürlüğü görevlerini yürütürken alanına katkı sağlamak için Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında yüksek lisans eğitimini yine Marmara Üniversitesinde “Özel Okullarda Hizmetkar Liderlik ve Örgütsel vatandaşlık davranışı “ üzerine hazırladığı tez çalışması ile tamamladı.

Lise ve üniversite hayatı boyunca çeşitli STK larda görev alan ve halen Safir Okulları Ataşehir Kampüs müdürlüğünü yürüten Abdullah Özkan, Özlem Özkan ile evlidir.

Numan AYVERDİ

Eğitim: 1969’da İstanbul’da doğdu. 1980’de İstanbul Arnavutköy İlkokulu ve 1987’de Sarıyer İmam hatip Lisesi’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde lisans eğitimini tamamladı.

Mesleki Deneyim: 1995-2007 yılları arasında Özel Eğitim kurumları ile ortaokul ve liselerde Türkçe ve Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği, eğitim yöneticiliği; 2002-2010 yılları arasında MEB’e bağlı çeşitli okullarda Türkçe ve Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği yaptı.  2007- 2014 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı’nda Bakanlık müfettişi olarak bulundu. 2014 yılından itibaren MEB’de Maarif Müfettişi olarak görev yapmaktadır.

Murat EKMEKÇİ

Eğitim: 1970 yılında Giresun’da doğdu. Şebinkarahisar’da İlköğretim Okulunda ve Ankara Askeri Mızıka Okul Komutanlığı lisesinde öğrenim gördü.  Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, Tarih Bölümünde lisans eğitimini tamamladı

Mesleki Deneyim: 1988–1996 1. Ordu Bando Komutanlığı Trompet İcracısı olarak çalıştı. 1997–1999 yılları arasında Öncü Eğitim Kurumlarında ve 1999- 2000 yılları arasında Özel Deha İlköğretim Okulunda sosyal bilgiler ve müzik öğretmenliği yaptı. 2000 yılında Özel Deha İlköğretim Okulunda Müdür Yardımcılığı, 2000-2002 yıllarında arasında okul müdürü görevlerini yürüttü. 2002- 2003 yılları arasında Aka Kolejinde okul müdürü, 2003–2008 yılları arasında Öncü Eğitim Kurumlarında, 2008–2010 yıları arasında Büyük Çamlıca Kolejinde okul müdür yardımcısı olarak çalıştı. 2010-2011 yılları arasında özel bir hastanede ve güvenlik kurumunda yönetici olarak görev aldı. 2011-2013 yılları arasında Boğazhisar Kolejinde sosyal bilgiler öğretmenliği yaptı.  2013 yılından itibaren Final Okullarında okul müdürü olarak görevine devam etmektedir.

Eserler ve Çalışmalar: İzcilik Federasyonu Liderlik Sertifikası bulunmaktadır ve pek çok çalıştaya katılmıştır.

Dr. Feyza YILMAZ

1972 Samsun doğumludur. Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme uzmanıdır. Pek çok eğitim kurumunda Akademik Koordinatör ve Genel Koordinatör olarak görev yapmış olup, ayrı akıl ve zeka oyunları, yaratıcı düşünme, kariyer planlama derslerine de girmiştir. Uzun yıllardır Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı da yapmıştır. Özellikle öğretmenlere mentorlük, akıl ve zeka oyunları gibi eğiticinin eğitimi seminerleri düzenlemektedir. Bunun yanı sıra pek çok dergi ve sempozyumda makale ve bildirisi yayınlanmış olup en son bilimsel çalışması olan “Öğretmenlerin 21. Yy Öğrenme ve Öğretme Becerilerine Yönelik Eğilimler” konulu ölçek geliştirme araştırması Eğitim Bilimlerinde Güncel Yaklaşımlar (Lap Lambert Publishing, Aralık 2016, syf. 262-275.) kitabında yayınlanmıştır.

Ödeme Bilgileri

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Döner Sermeye İşletmesi
T.C. ZİRAAT BANKASI
Çemenzar Şubesi
Şube Kodu: 900
IBAN: TR21 0001 0009 0063 6306 7950 01
(IMUSEM713-01 Özel Eğitim Kurumu Açma Eğitimi – UZAKTAN EĞİTİM ücreti olduğunu belirtiniz.)
Ücret, havale veya EFT yoluyla ya da kredi kartı ile ödenebilir. Kredi kartı ile ödeme yapmak isteyenlerin imusem@medeniyet.edu.tr adresine eposta ile bilgi vermeleri gerekmektedir. Elden ödeme alınmamaktadır.

Programa Kayıt Olma Şekli

1. Adım: Aşağıdaki BAŞVUR butonuna tıklayarak ön başvurunuzu yapınız.

2. Adım: Başvuru teyit epostası aldıktan sonra yukarıda belirtilen hesap numarasına ilk taksit tutarını yatırınız.

3. Adım: Ödeme dekontunuzu oncuyoneticiler@gmail.com ve imusem01@gmail.com adresine eposta yoluyla gönderiniz.

4. Adım: Ödeme dekontunun ulaştığına dair teyit epostası ve ders programı ve derslik bilgileri konulu eposta gönderilecektir. Kaydınız tamamlanmıştır.

Not: Programa kayıt olmak için ödeme yaptığınız halde geçerli bir sebepten programa devam edemeyecek olursanız, dersler başlamadan 3 (üç) iş günü önce iade talebinde bulunanlara 50 TL kayıt ücreti kesildikten sonra kalan ücretin tamamı, iade edilecektir

İletişim
Kurs kapsamı hakkında bilgi almak için 
Akademik Koordinatör
Hakan BAŞ
hakanbas2023@gmail.com

Başvuru, kayıt ve ücretler hakkında bilgi almak için
Fatma AVCI
imusem@medeniyet.edu.tr
imusem01@gmail.com
0 216 280 34 83

Bu program İMÜSEMİMUZEM ve Öncü Yöneticiler işbirliği ile yürütülmektedir.

BAŞVUR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir