Çalıştaylar

Çalıştay: Öğretmen Performans Değerlendirme Sistemi
Öğretmen Performans Değerlendirme Sistemi hakkında sözü olanları 8 Kasım Çarşamba akşamı Dernek’teki Çalıştayımıza bekliyoruz.
Politikacıların ve bürokratların, uygulamacıların görüşlerine ihtiyaçları var. Önerilerimizi birlikte olgunlaştırıp MEB’e sunalım.

8 Kasım 2017 Çarşamba / Dernek Merkezi
Pogram:
18.00-19.00 İkram
19:00-20:30 Çalıştay


Çalıştay: Okul Yönetiminde Etik
Okul Yönetiminde Etik konusunu tartışacağız. Fikri olanları ve bu fikirlerini meslektaşlarıyla paylaşmak isteyenleri 13 Aralık Çarşamba akşamı Dernek’teki Çalıştayımıza bekliyoruz.
Çalıştayda Okul Yönetiminde Etik Anketi verilerin analiz etmek ve sonuçları doğrultusunda Okulda Etik Çerçevesi oluşturmak için kafa yoracağız.

Lütfen katılım başvurusu yapınız. Gelemeyecek olanlar, görüşlerini buradan yorum olarak paylaşabilirler ya da eposta ile oncuyoneticiler@gmail.com adresine gönderebilirler.

13 Aralık 2017 Çarşamba / Dernek Merkezi
Program:
18.00-19.00 – İkram
19:00-20:30 – Çalıştay


Çalıştay: Okul Yöneticiliğinin Meslekleşmesi Çalıştayı

Ülkemizde okul yöneticiliği kanunen bir meslek olarak tanımlanmamış, mesleki yeterlikler ve meslek etik ilkeleri belirlenmemiştir. Yükseköğretim kurumlarında okul yöneticiliğine yönelik ve uygulama ağırlıklı bir eğitim programı yoktur. Okul yöneticiliğinin gerektirdiği nitelikler ve iş zorluğu düşünüldüğünde, okul müdür ve yardımcıları uygun özlük haklarına sahip değildir.

Okullarda görev yapmakta olan uzman eğitimciler, 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu’nda “öğretmen” olarak adlandırılmakta, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda ise eğitim öğretim sınıfında değerlendirilmektedir. Öğretmenlerden bazıları yine kanunda belirlenen yöntemler çerçevesinde ikincil bir görev olan “yöneticilik” görevini yerine getirmektedirler. Devamını oku ve başvur >>

29 Nisan 2018 Pazar / İZU Altunizade Yerleşkesi
Program:
09.00-10.00 – İkram ve kayıt
10:00-16:00 – Çalıştay

Okul Yöneticiliğinin Meslekleşmesi Çalıştayı Sonuç Raporu için tıklayınız>>