Berna Ocakcıoğlu

30-S.BERNA OCAKCİOGLUBerna Ocakcıoğlu – Kurucu Üye

Tarih Öğretmeni, Sosyolog, Eğitim Yöneticisi,  İstanbul

berna.ocakcioglu@gmail.com

Eğitim: 1973’te Ankara’da doğdu. 1984’te Konya Ayşe Tümer İlkokulundan ve 1991’de Konya Atatürk Kız Lisesinden mezun oldu. Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Tarih Anabilim Dalı lisans eğitimini 1994’te tamamladı.

1999 yılında Marmara Üniversitesi Ortadoğu ve İslam Ülkeleri Araştırmaları Enstitüsünde Ortadoğu Sosyolojisi ve Antropolojisi alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Mesleki Deneyim: 1994 yılında Siirt Gökçebağ İlkokulunda öğretmenliğe başladı. Edirne İnönü İlköğretim Okulunda öğretmenlik,  1997’de Kadıköy Şenesenevler Lisesinde tarih öğretmenliği yaptı. 2012’ de Kadıköy Mehmet Akif İmam Hatip Ortaokulunda müdür yardımcısı olarak göreve başladı. Ataşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde kurucu müdür olarak görev yaptı. 2014 yılından beri Erenköy Kız Anadolu Lisesinde okul müdürü olarak görev yapmaktadır.

Çalışmalar ve Eserler: 2001 yılında ‘’Bir Damla Arıyorum’’ adlı şiir kitabı yayınlandı. Şiirlerinden bazıları Dil ve Edebiyat Dergisinde de yer aldı. Konya Selçuk Üniversitesinde eğitimine devam ederken Konya’nın Sesi radyosu ve KonTV’de tarih, şiir ve haber programları hazırlayıp sundu. Diksiyon ve Hitabet dersleri verdi. Konya Yeni Meram Gazetesi, İstanbul’da Songün Gazetesi ve Yeditepe İstanbul Gazetesi gibi yerel gazetelerde makale ve köşe yazısı yazdı.