Özcan Dalgıç

23-OZCAN DALGİCÖzcan Dalgıç – Kurucu Üye

Eğitimci, Konya

ozcandalgic@gmail.com

Eğitim: 1973 Konya’nın Karatay ilçesinde doğdu. Konya Cumhuriyet İlkokulunu tamamladıktan sonra hafızlık eğitimi aldı. Fatih İmam Hatip Orta Okulunu ve Konya Meram Ticaret Meslek Lisesini bitirdi. Selçuk Üniversitesi Muhasebe Meslek Yüksekokulu ile Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde eğitimini tamamladı. Ardından Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünü tamamladı. Halen öğrenci olarak Sosyoloji alanında eğitim almaktadır.

Mesleki Deneyim: 2008 yılında özel bir eğitim kurumunun kurucusu olarak okul öncesi alanda eğitim çalışmalarına başladı. Anaokulu, kreş ve hafıza gelişim kurumları kurdu. Çeşitli gazete ve dergilerde haftalık yazıların yanı sıra bölgesel TV kanalı 42Konya ile radyo kanalı Radyo Gençlik’te çocuk ve aile eğitimine dair radyo ve tv programları yaptı. Ayrıca çocuklara yönelik çeşitli programların yapımcılığını üstlendi.

Eserler ve Çalışmalar: Çocuklara yönelik Kolay ve Hızlı Elif-Ba Eğitimi, Yaz okullarına yönelik Güzel Dinimi öğreniyorum kitaplarını ve okul öncesi eğitim programında kullanılmak üzere  Tablet Projesini hazırladı. Ayrıca Konya’da çeşitli vakıf ve derneklerde (MGV, AGD, ESAM, ASKON) görev aldı.