Web Seminer Bilgi ve Talep

Değerli Meslektaşlarımız, Değerli Akademisyenler ve Değerli Uzmanlar,

Meslektaş etkileşimini, profesyonel gelişme ve meslek bilincinin oluşması bakımından temel ilke olarak benimseyen Öncü Okul Yöneticileri Derneği olarak YouTube Kanalı üzerinden Webseminerler yayınlanmaktayız.

Sizleri de WebSeminer sunmak üzere konuşmacı olarak davet ediyoruz. Web Seminer Talep Formu için tıklayınız.

Yayınlanmış webseminerleri izlemek/incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Webseminer nedir?

Webseminerler, Öncü Okul Yöneticileri Derneği Youtube Kanalı üzerinden Çarşamba günü 20.00 – 21.00 arası canlı yayınlanan çevrimiçi eğitim/paylaşım etkinliğidir. Webseminerler, okul yöneticilerimizin buluştuğu sanal bir paylaşım platformudur.  Çoğunluğu okul yöneticisi olan ve konuya-konuşmacıya göre 100 ila 500 arası çevrimiçi katılımcısı olan Webseminerin ilk 45 dakikası sunum son 15 dakikası ise soru cevap şeklinde planlanmaktadır.

Kimler Webseminer verebilir?

Webseminerler, (1) okul yöneticileri, (2) akademisyenler ya da (3) diğer uzmanlar tarafından sunulabilmektedir. Eğitim ve okul yönetimi konusunda bilgi, birikim ve görüşü olan akademisyenler, okul yönetiminde karşı karşıya kaldığı sorunlara alternatif ve örnek çözümler üretmiş olan okul yöneticileri/müdür yardımcıları/alan/bölüm şefleri/zümre başkanları, okula ve okul yönetimine ilişkin teklif, talep ya da önerileri olan öğretmenler, STK, özel sektör ya da diğer mesleklerden uzmanlar webseminer verebilmektedirler.

Webseminer nereden verilir?

Webseminerler, online yayınlandığı için semineri verecek kişinin bulunduğu mekandan internet bağlantısı, kamerası ve mikrofonu olan bir bilgisayarla bağlanması yeterli olmaktadır. Daha önce uzaktan bağlantı ile eğitim konusunda tecrübesi olmayan eğitimcilerimize teknik destek verilmektedir.

Webseminer ücretli midir?

Derneğimiz, kar amacı gütmeyen bir kurum olduğundan ve Webseminerler, ücretsiz etkinlik olarak planlandığından semineri verecek olan kişilere ücret ödenmemektedir.

Webseminerler ne zaman başladı?

27 Kasım 2017’de Doç. Dr. Yeşim Güleç Aslan’ın “Otizm Spektrum Bozukluğu: Okul Yönetimi İçin Kolaylaştırıcı İpuçları” başlıklı sunumu ile başlattığımız Webseminerler, Prof. Dr. Servet Özdemir, Prof. Dr. Feyzi Uluğ, Prof. Dr. Ahmet Aypay, Prof. Dr. Necati Cemaloğlu, Prof. Dr. Hasan Şimşek, Doç. Dr. Taner Altun ve Dr Adem Çilek’in katılımıyla devam etti. Yayınlanmış Webseminerlerimizi izlemek için Youtube kanalımıza aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/channel/UCOpZQt05hUO0zJ6foBNxR2Q

Nasıl Webseminerci olabilirim?

Siz de formu doldurarak Webseminer sunma talebinizi ve konunuzu bize iletebilirsiniz. Webseminer talebiniz ve konunuz değerlendirilecek, uygun görülen Webseminerlerin sunum tarihi sizinle görüşülerek belirlenecektir.

Öncü Yöneticiler Kimdir?

2016 yılında Türkiye’nin dört tarafından çoğunluğu okul yöneticisi olan bir grup tarafından kurulan Derneğimiz, okul yöneticilerinin ve okul yöneticiliği mesleğinin görünürlüğü artırmak, meslektaşları arası dayanışma sağlamak ve politik savunuculuk yapak amacıyla kurulmuş bağımsız bir STK’dır. Derneğimiz hakkında detaylı bilgi kurumsal web sayfamızda yer almaktadır.

www.oncuyoneticiler.com